Multi Layer 1UF Ceramic Capacitor SMD CAP. CL31B105KAHNNNE
Anterwell Technology Ltd.
Contact Now
Brand Name : Anterwell
Model Number : CL31B105KAHNNNE
Certification : Original Factory Pack
Place of Origin : China
MOQ : 2000pcs
Price : Negotiation
Payment Terms : T/T, Western Union,PayPal
Supply Ability : 5000000PCS
Delivery Time : 1 Day
Packaging Details : please contact me for details
Part no. : 1uf SMD
① Package : 2000pcs/Reel
② Size : 1206 (inch code) L: 3.2 ± 0.2 mm W: ± 0.2 mm
③ Dielectric : X7R
④ Capacitance : 1UF
⑤ Capacitance tolerance : ±10 %
Contact Now
CL31B105KAHNNNE Multi Layer Ceramic Capacitor CAP1UF
SPECIFICATION
• Supplier : Samsung electro-mechanics
• Samsung P/N : CL31B105KAHNNNE
• Product : Multi-layer Ceramic Capacitor
A. Samsung Part Number
CL 31 B 224 K C H N N N E
① ② ③ ④ ⑤ ⑥ ⑦ ⑧ ⑨ ⑩ ⑪
① Series Samsung Multi-layer Ceramic Capacitor
③ Dielectric X7R
④ Capacitance 220 ㎋
⑤ Capacitance tolerance ±10 %
⑥ Rated Voltage 100 V
⑦ Thickness 1.6 ± 0.2 mm
⑧ Inner electrode Ni
Termination Cu
Plating Sn 100% (Pb Free)
⑨ Product Normal
⑩ Special Reserved for future use
⑪ Packaging Embossed Type, 7" reel
Product Tags:
ferrite bead model
smd ceramic capacitor
Wholesale Multi Layer 1UF Ceramic Capacitor SMD CAP. CL31B105KAHNNNE from china suppliers
Multi Layer 1UF Ceramic Capacitor SMD CAP. CL31B105KAHNNNE Images